fbpx

Ilustracja

Ilustracja produktowa

“Propozycja podania”. Z ilustracją możesz sobie darować ten zbędny dopisek.

W branży spożywczej nagminnie spotykany dopisek. A napisać trzeba, żeby nas ktoś czasem nie oskarżył, że w kisielu z saszetki nie znalazł całych truskawek. Jakby tu to ominąć..? Może, zamiast zlecać grafikowi misterne fotomontaże idealnych owoców, zamówić rysunek dla swojego produktu? Z innej beczki: skoro w środku woreczka nie znajduje się gotowa pieczeń wołowa to lepszym rozwiązaniem będzie zilustrowanie zawartości opakowania w nietypowy, ciekawy sposób, nikogo nie wprowadzając w błąd (jak byłam mała, to na prawdę myślałam, że w tych torebkach jest gotowy obiad!).

Ilustracja w nowoczesnej etykiecie produktu i opakowaniach.

Zostawiając spożywkę w spokoju to samo możemy powiedzieć o innych dziedzinach. Szczególnie takich, gdzie nasz produkt nie jest specjalnie atrakcyjny wizualnie lub jest zbyt pospolity. Mimo to spełnia znakomicie swoją funkcję, jest porządny i użyteczny. Co w takim wypadku warto zrobić? Skupić się na wyróżniających go cechach i mocnych stronach. Ilustracja produktowa potrafi odkryć drugie dno naszej zwykłej-niezwykłej rzeczy. Jeśli powszechnie wiadomo do czego nasz produkt służy możemy sobie pozwolić na różne zabawy. Może mamy z nim jakieś skojarzenia, albo da się go przedstawić metaforycznie? Tak właśnie wyszła spod mojego ołówka seria piw inspirowana Jeźdźcami Apokalipsy. Każde piwo w zależności od smaku oraz zawartości alkoholu reprezentuje inny jeździec. “Śmierć” oczywiście zawiera go najwięcej. Jeśli ilustracja decyduje, że zostawiamy sobie opakowanie do codziennego użytku to w dodatku dbamy o środowisko!

Techniki wykonania: ilustracja akwarelą, ilustracja gwaszem, rysunek ołówkiem, rysunek kredkami, kolaż, złocenie szlagmetalem*
digital painting (ilustracja cyfrowa, malarstwo cyfrowe), ilustracja wektorowa
*techniki tradycyjne dostępne w formie oryginałów oraz/lub w formie reprodukcji

Ilustracja produktowi potrzebna osobiście.

Projektowanie ilustracji i wzorów bezpośrednio na produkty to super sprawa! Przede wszystkim rozwija się to w działce odzieżowej i tekstylnej. Oryginalne projekty nadruków na koszulki, grafiki na kurtkach i oczywiście spersonalizowane wzory na skarpetkach to dzisiaj sposób na wyrażenie swojej osobowości. Nie ma się jednak co oszukiwać, nie jesteśmy na tyle wyjątkowi, że znajdziemy w sklepie projekty dopasowane tylko do nas, mnóstwo ludzi je kupi. Jednak te same skarpety na dwóch różnych osobach znaczyć mogą zupełnie coś innego! Grunt to stworzyć ilustrację, z którą można utożsamiać się na wiele sposobów. Lubimy personalizować także nasze otoczenie. Ilustracja może pojawić się na poduszkach, pościeli, mięciutkim kocyku. Super pomysłem na wystrój wnętrza jest fototapeta z ilustracją do pokoju dziecka i nie tylko. W kuchni super nośnikiem ilustracji jest nasz kubek codziennej kawy czy herbaty. On też może cieszyć nasze zaspane, poranne oczy i sprawiać, że szybko je otworzymy!

Zaprojektuję wzór na koszulkę, tekstylia oraz wszelakie rzeczy wyłącznie dla Ciebie jak również na większą skalę.

Close Menu