Ilustracja produktowa

Zobacz więcej!

Ikony do prezentacji biznesowej
Ikony do książki

Napisz do mnie!

“Propozycja podania”.
Z ilustracją możesz sobie
darować ten zbędny dopisek.

W branży spożywczej nagminnie spotykany dopisek. A napisać trzeba, żeby nas ktoś czasem nie oskarżył, że w kisielu z saszetki nie znalazł całych truskawek. Jakby tu to ominąć..? Może, zamiast zlecać grafikowi misterne fotomontaże idealnych owoców, zamówić rysunek dla swojego produktu? Z innej beczki: skoro w środku woreczka nie znajduje się gotowa pieczeń wołowa to lepszym rozwiązaniem będzie zilustrowanie zawartości opakowania w nietypowy, ciekawy sposób, nikogo nie wprowadzając w błąd (jak byłam mała, to na prawdę myślałam, że w tych torebkach jest gotowy obiad!).

Ilustracja w nowoczesnej etykiecie produktu i opakowaniach.

Zostawiając spożywkę w spokoju to samo możemy powiedzieć o innych dziedzinach. Szczególnie takich, gdzie nasz produkt nie jest specjalnie atrakcyjny wizualnie lub jest zbyt pospolity. Mimo to spełnia znakomicie swoją funkcję, jest porządny i użyteczny. Co w takim wypadku warto zrobić? Skupić się na wyróżniających go cechach i mocnych stronach. Ilustracja produktowa potrafi odkryć drugie dno naszej zwykłej-niezwykłej rzeczy. Jeśli powszechnie wiadomo do czego nasz produkt służy możemy sobie pozwolić na różne zabawy. Może mamy z nim jakieś skojarzenia, albo da się go przedstawić metaforycznie? Tak właśnie wyszła spod mojego ołówka seria piw inspirowana Jeźdźcami Apokalipsy. Każde piwo w zależności od smaku oraz zawartości alkoholu reprezentuje inny jeździec. “Śmierć” oczywiście zawiera go najwięcej. Jeśli ilustracja decyduje, że zostawiamy sobie opakowanie do codziennego użytku to w dodatku dbamy o środowisko! Techniki wykonania: ilustracja akwarelą, ilustracja gwaszem, rysunek ołówkiem, rysunek kredkami, kolaż, złocenie szlagmetalem* digital painting (ilustracja cyfrowa, malarstwo cyfrowe), ilustracja wektorowa *techniki tradycyjne dostępne w formie oryginałów oraz/lub w formie reprodukcji

Ilustracja produktowi potrzebna osobiście.

Projektowanie ilustracji i wzorów bezpośrednio na produkty to super sprawa! Przede wszystkim rozwija się to w działce odzieżowej i tekstylnej. Oryginalne projekty nadruków na koszulkigrafiki na kurtkach i oczywiście spersonalizowane wzory na skarpetkach to dzisiaj sposób na wyrażenie swojej osobowości. Nie ma się jednak co oszukiwać, nie jesteśmy na tyle wyjątkowi, że znajdziemy w sklepie projekty dopasowane tylko do nas, mnóstwo ludzi je kupi. Jednak te same skarpety na dwóch różnych osobach znaczyć mogą zupełnie coś innego! Grunt to stworzyć ilustrację, z którą można utożsamiać się na wiele sposobów. Lubimy personalizować także nasze otoczenie. Ilustracja może pojawić się na poduszkach, pościeli, mięciutkim kocyku. Super pomysłem na wystrój wnętrza jest fototapeta z ilustracją do pokoju dziecka i nie tylko. W kuchni super nośnikiem ilustracji jest nasz kubek codziennej kawy czy herbaty. On też może cieszyć nasze zaspane, poranne oczy i sprawiać, że szybko je otworzymy! Zaprojektuję wzór na koszulkę, tekstylia oraz wszelakie rzeczy wyłącznie dla Ciebie jak również na większą skalę.

Co to właściwie jest ta ilustracja produktowa?

Próbując odpowiedzieć na pytanie, czym jest ilustracja produktowa od razu nasuwa się na myśl dosłowne tłumaczenie tego pojęcia, czyli po prostu ilustracja jakiegoś produktu. Czy rzeczywiście tak jest? Właściwie to tak, jak najbardziej. Ilustracja produktowa jest swego rodzaju alternatywą na przykład dla zdjęć produktowych. Może przedstawiać dany produkt w sposób bardziej lub mniej rzeczywisty.

Czytaj więcej