fbpx

Ilustracja

Plakaty na ścianę

Co mówią Twoje ściany?

Mam nadzieję, że nie milczą. Mam nadzieję, że masz kilka wbitych w nie gwoździków. Jeśli jeszcze nie masz to leć do skrzynki czy do sąsiada po młotek i stwórz sobie najbardziej ekskluzywną galerię pod Twoim dachem. Czemu najbardziej ekskluzywną? Bo Twoją własną oczywiście. Zamień się w kuratora sztuki i zadecyduj jakie prace zasłużą sobie na te honorowe miejsca. Możesz organizować wystawy stałe jak i czasowe. Zostaw koniecznie trochę miejsca na rodzinne zdjęcia lub pamiątki, resztę powierzchni możesz zagospodarować na różne sposoby. Ożyw swoje cztery kąty, spraw je bardziej przytulne i po prostu “Twoje”. Powieś plakaty na ścianach, z którymi naprawdę się dobrze czujesz, nie wybieraj byle jakich obrazów tylko po to by zasłonić jakiś defekt lub wypełnić niezręczną pustkę między szafą a szafą. Nie zawiedź odwiedzających Twoją galerię.

Wybierz autorski plakat jaki chcesz.

Uwielbiam mieć ściany pełne plakatów z ilustracjami. Zmieniam je w zależności od humoru, przestawiam, migrują między pokojami. Zmiany pozytywnie na mnie wpływają, a kiedy robię sobie co jakiś czas takie ścienne “przemeblowanie” od razu mam jakoś więcej energii i chęci do dalszego tworzenia. Ja plakatów mam pod dostatkiem i chętnie się z Tobą nimi podzielę. Zobacz co tworzę w zakładce portfolio, na moim instagramie czy facebooku. Jeśli coś przypadnie Ci do gustu nie omieszkam się wydrukować dla Ciebie taki plakat. Dopasujemy wspólnie rozmiar i najlepszy sposób w jaki można go zawiesić w Twoim domu oraz ewentualnie dobierzemy mu inne do towarzystwa.

Niech dziecko samo wybierze co chce powiesić w swoim pokoju!

W pierwszych latach życia rozwijamy się niezwykle dynamicznie. Jeśli przestrzeń, w której żyjemy, przebywamy, uczymy się jest dla nas inspirująca i kreatywna, dodatkowo nam to sprzyja. Im różnorodniej, tym lepiej! Dlatego myślę, że ilustracyjne plakaty na ścianach idealnie uzupełniają wymarzony pokój malucha. Dla tych najmniejszych wybierzmy wyraźne i kontrastowe. Dla troszkę większych sprawdzą się ilustracje z narracją. Dzieci zaczynające mówić bardzo szybko przechodzą do własnej interpretacji obrazów, można siedzieć nad jedną ilustracją i wymyślać zmyślne historie w nieskończoność. A później… każde dziecko w końcu zaczyna mieć własne upodobania, wtedy czas wybrać plakaty razem 🙂

Bardzo ważne jest także zmienianie od czasu do czasu naszych ściennych kompozycji. Nawet najbardziej kolorowy rysunek po latach w końcu zleje się z tą białą ścianą. Czasami wystarczy zamienić kilka obrazków miejscami i już! Sama często tak robię i zawsze dziwię się jak jeden plakat już zupełnie inaczej wygląda w drugim kącie pokoju. Kiedy przychodzi nowa pora roku lubię wymienić je całkiem na nowe a najlepiej tematyczne. Szczególnie, kiedy za oknem klucha a tęskno do puszystego śnieżku!

Jest jeszcze jedna bardzo, bardzo istotna sprawa, o której nie wolno zapominać. Najważniejsza ramka na ścianie, w pokoju dziecka, to ramka na jego własne dzieło, które z pewnością stworzy w tak kreatywnej przestrzeni.

Close Menu