Kartki okolicznościowe

Zobacz więcej!

Portret rodzinny z psem na zamówienie

Napisz do mnie!

Kartka-okolicznościowa-4

Kartka okolicznościowa dla firmy.

Firma tak samo jak osoba ma swoje indywidualne cechy, które warto podkreślić w kartce okolicznościowej. Co prawda częściej ma ona formę świątecznej grafiki publikowanej w internecie, jednak w niczym to nie przeszkadza, mi, projektantce 🙂 Przepis na profesjonalną kartkę firmową: Określ czym się zajmujecie, do kogo kierowana będzie kartka i z jakiej okazji. Abym mogła dostosować do niej odpowiedni styl napisz z jakimi cechami się identyfikujecie, czyli na przykład elegancja i minimalizm lub spontaniczność i żywiołowość.

Zaproszenia ślubne i okolicznościowe.

Gdyby potraktować zaproszenie jedynie jak zaproszenie to można by wszystkich gości weselnych zaprosić w wydarzeniu na facebooku, lub sms-em i byłoby okej. Dlaczego więc staramy się aby nasze zaproszenia były wyjątkowe? Po co te wszystkie kokardki? Po to aby ten kawałek papieru nie był po czasie wyrzucony, a zachowany na pamiątkę tego ważnego dnia! Dlatego organizując ślub, pierwsze urodziny i inne ważne wydarzenia, możesz zrobić gościom mały prezent specjalnie ilustrowanym zaproszeniem. Przepis na spersonalizowane zaproszenie: Podaj okoliczność, opisz osoby wokół których skupia się wydarzenie lub z czym jest związane. Przygotuj tekst. Możesz zainspirować się także radami z poprzednich nagłówków. Dla kartek okolicznościowych na zamówienie oraz zaproszeń wykonuję spersonalizowaną ilustrację według sugestii i własnych pomysłów. Oferuję dodatkowo zaprojektowanie kartki/zaproszenia całościowo wraz z wprowadzeniem tekstów i przygotowaniem do druku  LUB samodzielnym wydrukiem i ozdobieniem do około 20 sztuk LUB wykonanie w całości ręcznie malowanych oraz pisanych egzemplarzy do około 10 sztuk.

Narysować i zaprojektować.

Kartki okolicznościowe to dzieci zarówno ilustracji jak i projektowania graficznego. Główną rolę gra w nich rysunek, ale bardzo ważny też jest tekst! Sztuka w tym by odpowiednio to połączyć w całość i wywołać niejeden uśmiech!

Personalizowana kartka z portretem.

Najbardziej podstawową rzeczą, która wyróżnia nas od innych to nasz niepowtarzalny wygląd. Posiadamy cechy wrodzone jak kształt twarzy czy kolor oczu ale częścią naszego wizerunku stają się także cechy nabyte jak ubiór, makijaż. Dlatego nawet bliźnięta jednojajowe da się rozróżnić, po tym jak sami siebie kreują. Do portretu podchodzę na swój sposób. Najlepiej wychodzi mi, kiedy długo obserwuję wybraną osobę a później przenoszę na papier to co zapamiętałam. Kiedy nie mam takiej możliwości, posiłkuję się zdjęciem, lub kilkoma. Nie tworzę karykatur, chcę wydobywać z ludzi to co najlepsze a nie najgorsze. Każdy jest dla mnie piękny na swój sposób. Zrozumiałam to ucząc się rysunku, najpierw w liceum, potem na akademii. Pozowali zawsze starsi panowie i odkryłam ile piękna może kryć się w zmarszczkach, które są przecież spadkobierczyniami wyrażanych emocji. Czemu nie kartka ze zdjęciem? Myślę, że tamta osoba doskonale wie jak wygląda, jeśli tylko ma lustro w domu, czas ją czymś zaskoczyć, innym spojrzeniem na jej postać. Może nie zdaje sobie sprawy, że będąc “tylko” sobą jest aż tak oryginalna, że każdy rozpozna ją w prostym rysunku? Przepis na spersonalizowaną kartkę z ilustracyjnym portretem: przygotuj zdjęcia osoby i solidny opis. Pomyśl o tym co jeszcze chcesz dodać do kartki i co powinno być w niej napisane. Najlepiej jeśli samodzielnie opracujesz tekst, ale mogę też pomóc.

To co określa Twoją osobowość.

Nie tylko to jak wyglądasz, sprawia, że to właśnie Ty. Każdy ma swój specyficzny styl bycia. To co nas określa to także nasze zainteresowania, zawód, marzenia, powiedzonka, to co uwielbiamy i przeciwnie. Może to nasz ukochany chomik? Albo to, że zawsze otwieramy w pracy puszkę szprotek, ku niezadowoleniu innych. Właśnie to wszystko co wydawać się może błahe i nieważne wchodzi w skład personalizacji kartki okolicznościowej.

Przepis na najlepszą na świecie kartkę personalizowaną: weź papier i coś do pisania. Napisz pierwsze 10 skojarzeń do danej osoby jakie przyjdą Ci do głowy. Później możesz opisać jej hobby lub pracę, ulubiony film itd. Wybierz z tego wszystkiego co według Ciebie jest kwintesencją tej osoby i opracuj tekst. Jeśli dobrze wiesz z czego się ucieszy, odpuść sobie to pisanie, ale myślę, że może pomóc!
Kartka-okolicznościowa-1

Dlaczego w ogóle dawać kartki okolicznościowe?

Dawniej bardzo popularne było dawanie w prezencie bądź też jako dodatek do prezentu kartek okolicznościowych. W ostatnich czasach niestety troszeczkę odeszliśmy od tej tradycji. Niemniej jednak dalej sporo osób twierdzi, iż bardzo miło jest otrzymać taką kartkę na przykład na urodziny. Oczywiście że jest miło! Taki czyn pokazuje, że myślimy o danej osobie. Wybierając kartkę, zwracamy najczęściej uwagę na zainteresowania obdarowywanej przez nas osoby czy nawet na jej upodobania kolorystyczne. W ten sposób pokazujemy jej, nawet nieświadomie, że ją znamy i bardzo chcemy uprzyjemnić jej tę okazję, z której otrzymała od nas kartkę. Czytaj więcej