Oferta

Grafika projektowa

W projektowaniu korzystam z moich doświadczeń rysunkowo-malarskich zawsze chcąc tchnąć w suchy projekt trochę życia. Szczerą radość sprawia mi łączenie prostego designu z tym co odręczne i niedokładne. Staram się nie inspirować, szukam rozwiązań we własnej głowie. A więc…

Grafika projektowa to coś co towarzyszy nam w życiu jeszcze częściej niż ilustracja. Aby zdać sobie z tego sprawę wystarczy rozejrzeć się wokół. Ja, siedząc w pokoju ( i nie ruszając się z krzesła!) naliczyłam 20 logotypów wokół siebie, a co by było gdybym zajrzała do wszystkich szafek?!

Dziś każda, choćby najmniejsza firma pragnie wyróżniać się na tle konkurencji. Tak samo jak na rozmowę o pracę warto przyjść stosownie ubranym, tak samo warto “ubrać” firmę w odpowiednią identyfikację wizualną. A czemu? Z tego samego powodu czyli aby ładnie i profesjonalnie się prezentować. Projektowanie graficzne to nie tylko logo i wizytówki. To szereg bardziej i mniej artystycznych działań. Nawet najbardziej szalony grafik musi jednak znać pewne zasady i tworzyć z głową.

Jak już wspomniałam, współcześnie jesteśmy otoczeni grafiką projektową zewsząd. Stała się ona zjawiskiem zupełnie dla nas pospolitym. Reklamie niestety coraz trudniej nas zadziwić i przekonać kiedy ciągle powtarza sprawdzone wzorce. Nie można całkiem skreślać tego co już się sprawdziło, ale czasem warto się przełamać i odważyć na coś zupełnie dla nas nowego, niestandardowego. O takich rzeczach się rozmawia, a w reklamie przecież o rozgłos chodzi.

Nawet w projektowaniu każdy grafik ma jakiś styl. Jako, że najwięcej uwagi poświęcam ilustracji i najlepiej się w tym odnajduję, przekłada się to na sposób w jaki myślę projektując. Dobrze czuję się w swobodnych projektach, do których mogę przemycić estetykę odręczności, niedokładności. Kiedy jednak coś wymaga surowej lub minimalistycznej formy, tworzę to tak, jak tworzę rysunek komponując elementy na kartce i dobierając kolory. Łączę te dwie sfery i nie przejmuję się tym czy jest to bardziej projektowanie graficzne czy bardziej ilustracja. Staram się nie ograniczać. Taki mam na to swój sposób.

Moje wszystkie realizacje
oglądnij w zakładce