Co mogę namalować na kubku?

Własne pomysły

Nie wyobrażam sobie zajmować się kopiowaniem mając do dyspozycji nieskończoną studnię pomysłów ukrytych we własnej głowie. Często piszecie do mnie chcąc zamówić kubek ręcznie malowany, ale nie wiecie do końca co chcielibyście aby się na nim znalazło. Nie ma w tym nic złego! Moja rola nie polega tylko na malowaniu, ale przede wszystkim na wymyślaniu, dlatego jestem jednocześnie ilustratorką i projektantką. Ogromnie cieszy mnie to, kiedy dostaję kilka zdań inspiracji a co do reszty decydujecie się mi zaufać. Jest to dla mnie w zupełności wystarczające aby wykonać dla was jakikolwiek spersonalizowany kubek. Pamiętajcie jednak, aby zapoznać się wcześniej z moim *portfolio*, które nakieruje Was na styl w jakim tworzę.

Twój oryginalny pomysł

Moja wyobraźnia mimo wszystko świetnie dogaduje się z bardziej szczegółowymi wskazówkami, a Wasze pomysły za każdym razem pozytywnie mnie zaskakują! Jeśli masz konkretną wizję spersonalizowanego kubka, nie bój się o niej napisać. Będzie to dla mnie bardzo pomocne w projektowaniu wzoru, z którego obydwoje będziemy zadowoleni. Jedyne pomysły, które odrzuciłam to te, które posiadały zbyt wiele małych detali. Musisz pamiętać aby przy kubku z własnym projektem zwrócić uwagę na jego rozmiar. Kiedy podeślesz mi szczegóły dam Ci znać, czy jest możliwe ich umieszczenie lub co możemy zmienić aby projekt był możliwy do zrealizowania w najkorzystniejszej formie.

Materiały z domeny publicznej

Jak już wspominałam, nie trudnię się kopiowaniem, jednak mogę wykonać kubek z grafiką inspirowaną jakimś innym dziełem, przedmiotem itp. Aby postępować zgodnie z prawem i swoim sumieniem korzystam wtedy z grafik z “domeny publicznej”. Należą do niej między innymi dzieła sztuki, do których prawa majątkowe wygasły 70 lat po śmierci autora. Tak jak możecie zobaczyć poniżej, ten spersonalizowany kubek został zainspirowany autoportretem Vincenta Van Gogha. Wyraźnie nawiązuje on do konkretnego dzieła, jednak nie jest pozbawiony nowych elementów twórczych, dodanych przeze mnie.

Prawa autorskie i majątkowe – o co chodzi?

Wszystkie wymienione wyżej rzeczy, które mogę namalować mają jedną wspólną cechę, są niepowtarzalnymi, oryginalnymi pomysłami moimi i Waszymi. Kubek z własną grafiką poza tym, że może być wyjątkowy to powinien być też zgodny z prawem. Nie z wszystkich rzeczy, które są w internecie, możemy korzystać do woli. Jeśli jakaś grafika nie posiada informacji o tym, że jest dozwolona do nieodpłatnego użytku, to częściej nie jest niż jest. “No co ty, nikt się nie dowie, że skopiowałaś ten projekt” Chcę aby moja praca nad spersonalizowanymi kubkami była szanowana, dlatego szanuję pracę innych i nie naruszam ich praw majątkowych.