Plakaty na ścianę

Zobacz więcej!

Zimowa ilustracja niedźwiedzia

Napisz do mnie!

Ilustracja do bajki miś na drzewie

Niech dziecko samo wybierze co chce powiesić w swoim pokoju!​

W pierwszych latach życia rozwijamy się niezwykle dynamicznie. Jeśli przestrzeń, w której żyjemy, przebywamy, uczymy się jest dla nas inspirująca i kreatywna, dodatkowo nam to sprzyja. Im różnorodniej, tym lepiej! Dlatego myślę, że ilustracyjne plakaty na ścianach idealnie uzupełniają wymarzony pokój malucha. Dla tych najmniejszych wybierzmy wyraźne i kontrastowe. Dla troszkę większych sprawdzą się ilustracje z narracją. Dzieci zaczynające mówić bardzo szybko przechodzą do własnej interpretacji obrazów, można siedzieć nad jedną ilustracją i wymyślać zmyślne historie w nieskończoność. A później… każde dziecko w końcu zaczyna mieć własne upodobania, wtedy czas wybrać plakaty razem 🙂

Bardzo ważne jest także zmienianie od czasu do czasu naszych ściennych kompozycji. Nawet najbardziej kolorowy rysunek po latach w końcu zleje się z tą białą ścianą. Czasami wystarczy zamienić kilka obrazków miejscami i już! Sama często tak robię i zawsze dziwię się jak jeden personalizowany plakat już zupełnie inaczej wygląda w drugim kącie pokoju. Kiedy przychodzi nowa pora roku lubię wymienić je całkiem na nowe a najlepiej tematyczne. Szczególnie, kiedy za oknem klucha a tęskno do puszystego śnieżku!

Jest jeszcze jedna bardzo, bardzo istotna sprawa, o której nie wolno zapominać. Najważniejsza ramka na ścianie, w pokoju dziecka, to ramka na jego własne dzieło, które z pewnością stworzy w tak kreatywnej przestrzeni.

Co mówią Twoje ściany?

Mam nadzieję, że nie milczą. Mam nadzieję, że masz kilka wbitych w nie gwoździków. Jeśli jeszcze nie masz to leć do skrzynki czy do sąsiada po młotek i stwórz sobie najbardziej ekskluzywną galerię pod Twoim dachem. Czemu najbardziej ekskluzywną? Bo Twoją własną oczywiście. Zamień się w kuratora sztuki i zadecyduj jakie prace zasłużą sobie na te honorowe miejsca. Możesz organizować wystawy stałe jak i czasowe. Zostaw koniecznie trochę miejsca na rodzinne zdjęcia lub pamiątki, resztę powierzchni możesz zagospodarować na różne sposoby. Ożyw swoje cztery kąty, spraw je bardziej przytulne i po prostu “Twoje”. Powieś plakaty na ścianach, z którymi naprawdę się dobrze czujesz, nie wybieraj byle jakich obrazów tylko po to by zasłonić jakiś defekt lub wypełnić niezręczną pustkę między szafą a szafą. Nie zawiedź odwiedzających Twoją galerię.

Wybierz autorski plakat jaki chcesz.

Uwielbiam mieć ściany pełne plakatów z ilustracjami. Zmieniam je w zależności od humoru, przestawiam, migrują między pokojami. Zmiany pozytywnie na mnie wpływają, a kiedy robię sobie co jakiś czas takie ścienne “przemeblowanie” od razu mam jakoś więcej energii i chęci do dalszego tworzenia. Ja plakatów mam pod dostatkiem i chętnie się z Tobą nimi podzielę. Zobacz co tworzę w zakładce portfolio, na moim instagramie czy facebooku. Jeśli coś przypadnie Ci do gustu nie omieszkam się wydrukować dla Ciebie taki indywidualny plakat. Dopasujemy wspólnie rozmiar i najlepszy sposób w jaki można go zawiesić w Twoim domu oraz ewentualnie dobierzemy mu inne do towarzystwa.
Ilustracja motyla

Czym tak właściwie jest plakat?

Zapewne większość z nas, o ile nie wszyscy, od razu jest w stanie w bardzo prosty sposób odpowiedzieć na pytanie „Czym jest plakat?”, powinniśmy jednak spojrzeć na niego z nieco innej perspektywy, niż ta, która właśnie przychodzi nam na myśl. Gdyby sprawdzić definicje tego słowa, okazałoby się, iż plakatem nazwiemy pewnego rodzaju twór graficzny, wydrukowany na arkuszu papieru o dość dużym formacie. Zakładam, że całkiem podobna definicja przyszłaby nam do głowy, gdyby to właśnie nas ktoś o to zapytał. Pewnie powiedzielibyśmy, że plakat to po prostu kartka papieru z jakimś nadrukiem, często w ogóle, wyrwana z gazety. Często przecież, przynajmniej dawniej, w gazetach były plakaty, nawet specjalnie dla nich kupowało się czasem daną gazetę. Kilka słów wcześniej jednak mówiłam o spojrzeniu z nieco innej perspektywy, a więc już tłumaczę co miałam na myśli. Otóż spójrzmy na plakat nie tylko jako na kartkę papieru z nadrukiem, a swego rodzaju ozdobę. Oczywiście plakat z reguły ma by ozdobą, natomiast pomyślmy o nim jako o konkretnej ozdobie, zdobiącej jedną ze ścian, właściwie nawet konkretną ścianę w naszym mieszkaniu. W tym momencie, plakat ten przestaje być już zwykłym plakatem i staje się integralną częścią naszego mieszkania. Być może trochę zabawnie to brzmi, natomiast można spojrzeć na to z jeszcze innej strony. Mianowicie wszystko, co znajduje się w naszym mieszkaniu, powinno w jakiś sposób nas odzwierciedlać, tak więc również ten zwykły plakat na zwykłej ścianie powinien być dla nas wyjątkowy. To właśnie za jego pomocą możemy dodać naszemu mieszkaniu odpowiedniego charakteru, naszego charakteru.
Czytaj więcej