Kubek na dzień babci i dziadka

21 i 22 stycznia

Z czymś kojarzą Wam się te daty? To oczywiście święto wszystkich babć i dziadków! Nie mam pojęcia czemu tak ciepłe święta zostały ulokowane w środku zimy. W taki dzień nie można marznąć i wypada napić się wspólnie gorącej herbatki z… ręcznie malowanego kubka? 🙂 Tak, to jest właśnie mój pomysł na prezent dla dziadków!

Z reguły babcie i dziadkowie lubią dawać, a brać mniej. Co dostają to rozdają! Lubią dzielić się z innymi, a szczególnie z wnuczętami. Dlatego chcąc by zachowali nasz prezent musimy działać przemyślanie…Jak to zrobić? Spersonalizowany podarunek przypisany do konkretnej osoby nie będzie łatwy do podziału. Trzeba będzie go przyjąć i używać! Moją propozycją jest ręcznie malowany kubek z portretem. W przeciwieństwie do szklanek, kubki mają w sobie to coś, że stają się przedmiotem bardzo osobistym. Często każdy domownik ma “swój” kubek, do którego jest przywiązany. A jeszcze łatwiej polubić się z kubkiem, na którym będzie nasza podobizna.

Prezent dla babci i dziadka?

Nasza obecność, rozmowa jest najlepszym prezentem i nic z tym nie wygra. Codzienna pomoc czy zwykły uśmiech są najwięcej dla naszych dziadków warte. Czasem jednak szukając prezentu dla dziadków chcemy podarować im coś co symboliczne będzie o nas lub o czymś przypominało, wywoływało miłe wspomnienia. Dziadków cieszą rzeczy własnoręcznie zrobione i niepowtarzalne. Myślę, że kubki ręcznie malowane, które wykonuję wpasowują się w te kryteria!

Kubek dla babci

Niestety nie ma idealnego wzoru dla każdej babci, każda jest inna, każda lubi co innego, każda zasługuje na coś wyjątkowego. Dlatego każdy kubek z portretem możesz dowolnie spersonalizować o dodatkowy napis czy coś charakterystycznego jak na przykład jej energiczny buldog francuski. Dodatkowo kubek ręcznie malowany wcale nie musi być biały. Dla fanki kolorów mogę poszukać coś specjalnego.

Kubek dla dziadka

Dziadka jak i babcię mogę namalować osobno jak i razem na jednym kubeczku. Taki podwójny kubek dla dziadków może choć trochę osłodzić im ich rozłąkę. Podnieść na duchu babcie czekającą aż jej mąż wróci z pracy i dziadka, który już nie czeka, ale ma swoją żonę na zawsze w sercu.