Oferta

przycisk1

Ilustracja

W jakich technikach tworzę?

ilustracja akwarelą, ilustracja
gwaszem, rysunek ołówkiem,
rysunek kredkami, kolaż, złocenie
szlagmetalem, digital painting
(ilustracja cyfrowa, malarstwo
cyfrowe), ilustracja wektorowa

W czym mogę Ci pomóc?
Zobacz tutaj:

Ilustracje dla dzieci

Ilustracje do książek

Personalizowane kartki
okolicznościowe

Plakaty na ścianę

Ilustracja reklamowa

Ilustracja produktowa

Komiks

W definicji ilustracją jest obraz, nierozłącznie związany z tekstem, który uzupełnia go, objaśnia, wspomaga lub dekoruje. W praktyce… ilustracja poza książką całkiem dobrze się bawi. Gdzie w takim razie pojawia się granica między ilustracją a malarstwem? Dla mnie ilustracja zawsze ma w sobie narracyjność, mniej lub bardziej złożoną. Drugą cechą współistniejącą jednocześnie lub oddzielnie jest funkcja opisowa, prezentacyjna, mająca za zadanie objaśniać lub wizualizować pewne zagadnienie. Dodatkowo w większości przypadków ilustracja sięga po techniki graficzne, rysunkowe lub w pewnym stopniu malarskie. Krótko mówiąc, jest to raczej twórczość z wyobraźni lub inspirowana naturą, a nie zupełne jej odwzorowanie. Za realistyczne i rzetelne przedstawienie odpowiada dziś bezkonkurencyjnie kolorowa fotografia.

Jak już pisałam, ilustracja wyskoczyła z ksiąg, choć tam też wcale jej nie brakuje. Szczególnie jeśli chodzi o literaturę dla dzieci, tam zawsze jest potrzebna. Ilustracja zdobi dzisiaj opakowania, przedmioty, dużą popularnością cieszy się przede wszystkim w branży odzieżowej. Social media również bardzo chętnie korzystają z ilustracji. Nikt w swoim biznesie nie chce być niemodny, także jeśli chodzi o sferę graficzną. Dzięki temu wszystkiemu popularyzowana jest sztuka i świadomość tego, że potrzebujemy jej na co dzień w naszym życiu, nie tylko w galerii… bo ilustracja to taka mała sztuka obok nas. Szerokie zastosowanie ilustracji nie kończy się jednak na uroczych zwierzaczkach, równie dobrze sprawdza się ona w celach edukacyjnych czy informacyjnych. Obraz zawsze oddziałuje silniej niż słowo, jest lepiej zapamiętywany i co najważniejsze uniwersalny w każdym języku!

Lubię rysować w różnych stylach i technikach, ale najlepiej odnajduję się w stylistyce ilustracji dla dzieci. Zamiast ukazywać rzeczy wprost, interpretuję je na swój własny sposób. Sytuacje, w których się znajduję, zdarzenia, myśli i uczucia adaptuję do świata moich bohaterów. Moje ilustracje wykonuję w wielu technikach, poczynając od kartki a kończąc na ekranie komputera. Najlepiej czuję się jednak w rysunku odręcznym, z pędzlem i kredką w dłoni. Lubię w tych mediach niekończące się możliwości na nowe eksperymenty. Dzięki temu, że wciąż mogę odkrywać coś nowego, uczę się i rozwijam. Kiedy tworzę prace cyfrowe próbuję naśladować swobodę rysowania na kartce, ale jednocześnie korzystam z innych możliwości jakie daje mi komputer.

Moje wszystkie realizacje
oglądnij w zakładce


PORTFOLIO